Nasze pasieki - Miód Pszczółkowski

Miód Pszczółkowski
Przejdź do treści

Nasze pasieki

Galeria
Pasieka Jarka
Nasz pszczelarz Jarosław sam zbudował swoje ule. Poszerza swoją wiedzę o gospodarce pasiecznej i życiu pszczół. Przez dwie dekady pełnił funkcje skarbnika RKP. Poniżej pszczelarz i jego piękna pasieka latem i zimą.
Pasieka "Pod dębem"
Obecnie troje pszczelarzy prowadzi tę rodzinną pasiekę. Wcześniej nasza honorowa pszczelarka Regina wraz z mężem stworzyła "Pasiekę pod dębem". Cieszymy się, że tradycje pszczelarskie podtrzymują syn Waldemar, w Kolniku.
Pasieka Marka
Kilka lat temu w szeregi naszego Koła wstąpił Marek. Posiada w dwóch miejscach swoje ule. Dba o pszczoły, ciągle się dokształca i radzi doświadczonych pszczelarzy. W celu zwiększenia ilości pozyskiwanego miodu ma jedną pasiekę wędrowną. Pszczoły korzystają z pożytków łąk, rzepaku i drzew owocowych
Pasieki Feliksa i Jana Ślemp
Dwaj bracia, każdy samodzielnie prowadzą niewielkie pasieki. Pozyskali pierwsze ule, rozbudowali rodziny i obecnie pozyskują smaczny Miód Pszczółkowski. Wokół ich pasiek są ogrody, rzepaki i łąki z innymi roślinami miododajnymi.
Pasieka Grabowy
Zbyszek Grabowy, oprócz gospodarstwa rolnego, skutecznie prowadzi pięknie działającą pasiekę. Pierwsze ule, tuż przy domu, postawił jego ojciec. Dziś wraz z żoną i synem Wojciechem dba o ule, pszczoły, a także chętnie dzieli się wiedzą z przedszkolakami i uczniami miejscowych placówek. Miód Pszczółkowski z ich pasieki cechuje się bardzo dobrym smakiem i zapachem, gdyż wokół rosną rzepaki, kwitną drzewa owocowe, facelia, lipy i akacje.
Nasi pszczelarze Wiesława i Henryk Danielczyk przekazali państwu Stanisławie i Zbigniewowi Grabowym z Pszczółek odkłady, czyli nowe rodziny pszczele. Państwo Grabowi byli bardzo zrozpaczeni, po tym jak z powodu przepszczelenia i rabunku, ilość ich pni strasznie spadła. Pomaganie daje wiele satysfakcji i jest okazją do spotkań i zwiedzenia pięknie położonej pasieki na wzgórzu w Ulkowy.
Pasieka Henryka Trawiskiego
Kronikarka RKP M. Kupryciuk z zachowaniem zasad rezimu covid-19 odwiedzila pasiekę naszego pszczelarza, p. Henryka Trawiskiego. Jak wynikało z rozmowy pasieka liczy 40 pni. Ule wielkopolskie, wzorują się na ulach kolegi, pan Henryk zbudował sam. Podobnie jak i dwupiętrową pracownię. W pasiece jeszcze fruwały może nieco leniwie pszczoły. W oko kronikarce wpadło poidełko, system regałów do ramek oraz rozwiazania inżynierskie automatyzacji procesu pozyskiwania miodu. Warto dodać, iż w gospodarstwie pasiecznym od lat pomaga żona Wiesława, a trud pracy doceniony jest licznymi dyplomami i certyfikatami za promocję pszczelarstwa.
Pasieka Mieczysława Lipińskiego
W 2020 roku do grona pszczelarzy naszego Koła dołączył Mieczysław Lipiński. Swoje ule postawił na terenie swojego gospodarstwa. Powoli, z pomocą innych pszczelarzy poznaje zasady prowadzenia gospodarstwa pasiecznego. Siedemnaście uli znajduje się w pobliżu sadów i pół, co może sprzyjać dobrej wydajności w pozyskiwaniu miodu. Na zdjęciach pszczelarz w otoczeniu swoich pni.
Pasieka Stanisława Kota w Rębielczu.
Pasieka Henryka Danielczyka
Henryk Danielczyk wraz z synem Piotrem podczas prac w pasiece. Te małe uliki, to tzw. uliki weselne do zakładania nowych rodzin pszczelich.

Każdy pszczelarz wiosną musi przygotować ramki, do których wstawia węzę i tak przygotowane wkłada do ula, by pszczoły ją rozbudowały. Henryk Danielczyk przy pracy.
Pszczelarz Henryk Danielczyk buduje ule FRUENDENSTEINA (czytaj Forensztajn), które są w naszej rodzinie od trzech pokoleń. Takie same ule miał mój wujek śp. prezes Henryk Kamiński, a obecnie w swojej pasiece posiada je również kuzyn, który sam je buduje Jarosław Jendrasik - skarbnik naszego koła.
Każdy pszczelarz wiosną musi przygotować ramki, do których wstawia węzę i tak przygotowane wkłada do ula, by pszczoły ją rozbudowały. Henryk Danielczyk przy pracy.
Henryk Danielczyk w swojej pasiece 16 maja 2020 roku.
W pasiece Piotra Kowalczyka.
Prezes koła Piotr Kowalczyk wraz z małżonką Krystyną w swojej pięknej pasiece posiadają ule wielkopolskie. Na drugim zdjęciu widzimy kuwetę z pyłkiem pszczelim wystawionym w celu dokarmiania pszczół.
Pasieka Ewy Cierockiej.
Pasieki naszych pszczelarzy.
Kontakt - tel. 504 924 652
Wróć do spisu treści